Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Ibrazhimovic “ndez” zemrat e tifozëve, PIOLI pritet t’i besojë minuta

Shkruar nga NEWSPORT
Ibrazhimovic “ndez” zemrat e tifozëve, PIOLI pritet t’i

Milan do të përballet mbrëmjen e sotme me Torinon në kuadër të javës së 22-të të Serie A. një takim që konsiderohet shumë i rëndësishëm për kuqzinjtë, të cilët kanë harruar “shijen” e fitores në 5 javët e fundit.

Një fije shpresë për rikthimi te fitoja e jep dhe rikthimi i Zlatan Ibrahimovic, i cili do të zbresë në fushën e lojës pas 9 muajsh. Ndeshja e fundit kur suedezi ka qenë i pranishëm në fushën e blertë është ndaj Sassuoloës më 22 maj 2022.

Ndërkohë golin e parë e ka shënuar më 9 janar 2022 ndaj Venezias, ndërsa mbrëmjen e sotme do të synojë të ritakohet sërish me golin për të nxjerrë skuadrën e tij nga “balta” ku është zhytur.

Formacioni i mundshëm:

Milan: Tatarusanu, Kalulu, Kajer, Thiaw, Saelemaekers, Tonali, Krunic, Hernandez, Diaz, Leao, Giroud

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga