Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

I dhuroi 12-të minuta ndaj Fiorentinës, Simone Inzaghi: Kam besim te Asllani

Shkruar nga NEWSPORT
I dhuroi 12-të minuta ndaj Fiorentinës, Simone Inzaghi: Kam besim te

Interi mori një fitore mjaft të rëndësishme ndaj Firorentinës në kuadër të javës së 3-të të Serie A. Zikaltërtit mposhtën 4-0 “vjollcët”, teksa në fushë zbriti edhe mesfushori i kombëtares shqiptare.

Simone Inzaghi kisht erezervuar 12 minuta për Kristjan Asllanin, ndërsa hyri si zëvendësues në minutën e 78-të të lojës. Pas ndeshjes timonieri i zikaltërve theksoi se ka besim te aftësitë e mesfushorit shqiptarë ndaj dhe preferoi t’i dhuronte minuta.

“Klasen ka zhvilluar vetëm një stërvitje me skuadrën, ndërsa Pavard dy. Doja ta përfshija, por preferova të aktivizoj Asllanin pasi e meriton dhe është një djalë te i cili kam shumë besim”, ka deklaruar shkurtimisht Inzaghi.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga