Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

I dha fitoren me penalltinë e fituar ndaj Flamurtarit, Dinamo shpreson te talenti i së ardhmes

Shkruar nga NEWSPORT

Dinamo arriti të merrte një fitore shumë të rëndësishme në garën për titull përballë Flamurtarit në fundjavën që lamë pas. Në Vlorë, blutë fituan falë një penalltie që prodhoi shumë polemika por në fund i dha tre pikët. Meritë për këtë e ka edhe lojtari Karamba Gassama i cili ishte ai që fitoi 11-metërshin.

Te Dinamo besojnë shumë te cilësitë e këtij djaloshi, teksa në moshë n180vjeçare shihet si talenti i rradhës i prodhuar nga akademia. Mesfushori i talentuar erdhi në momentet e fundit të merkatos së dimrit dhe deri tani ka luajtur 5 ndeshje, 2 nga minuta e parë. Si Dede edhe Mehmeti tani, besojnë tek ai dhe e kanë aktivizuar duke shpreaur për një tjetër zbulim si ai i Simon Simonit.

[caption id="attachment_685647" align="alignnone" width="371"] Karamba Gassama[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga