Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Hysaj mbetet në klasë, Gjasula dhe Mihaj më të mirët e Kombëtares (NOTAT)

Shkruar nga NEWSPORT

Kombëtarja shqiptare doli fatkeqësisht e mposhtur nga transferta e Varshavës, teksa Polonia triumfoi 1-0. Debuton me humbje në stolin e kuqezinjve Sylvinho, po gjithashtu edhe kombëtarja jonë e nis me humbje fazën kualifikuese të Euro 2024.

Në fakt djemtë tanë meritonin minimumi barazimin në këtë sfidë, teksa rastet nga ana e futbolistëve nuk munguan, por portieri i Juventusit i tha disa herë jo kuqezinjve.

Pas kësaj sfide lojtarët kanë marrë edhe notat e tyre nga “Soffascore”, ku lojtarët që bënë më mirë dhe janë vlerësuar më lart janë mbrojtësi Enea Mihaj dhe Klaus Gjasula me 7.2, ndërsa 7.0 vlerësohet Sokol Cikalleshi dhe Ylber Ramadani. Lojtari që “ngel” në klasë është kapiteni Elseid Hysaj që vlerësohet me 6.4.

[caption id="attachment_686282" align="alignnone" width="288"] Notat e lojtareve te kombetares ne ndeshjen me Polonine[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga