Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Humbja ndaj Atalantës nuk kapërdihet, Salernitana merr vendimin drastik ndaj trajnerit

Shkruar nga NEWSPORT
Humbja ndaj Atalantës nuk kapërdihet, Salernitana merr vendimin

Salernitana dhe Atalanta u përballën mes tyre në sfidën e javës së 18-të të Serie A,ku skuadra e Berat Gjimshitit arriti të fitonte me shifrat e thella 8-2. Një humbje turpëruese e cila nuk ëhstë kapërdi nga drejtuesit e skuadrës së Salernitanas.

Tashmë zyrtarisht është shkarkuar nga detyra e trajnerit, Davide Nicola. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

“U.S. Salernitana njofton se ka liruar zotin Davide Nicola nga roli si trajner i ekipit të parë. Klubi i uron fat në pjesën tjetër të karrierës së tij”, ka shkuar klubi italian.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga