Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Grupi i plotë vë në “siklet” Orges Shehin, balotazhe nga mbrojtja në sulm

Shkruar nga NEWSPORT
Grupi i plotë vë në “siklet” Orges Shehin, balotazhe

Tirana vazhdon e qetë përgatitjet për derbin e së dielës përballë rivalëve të Partizanit. Bardheblutë punojnë prej javësh me grupin e plotë dhe energjitë janë maksimale. Grupi i plotë sjellë halle luksi për teknikun i cili duhet të zgjedhë mes shumë emrave që janë gati për të luajtur.

Shehi fillimisht duhet të ndajë mendjen për modulin, 4-3-3 apo 4-3-1-2. Bruno Lulaj pas 90 minutave në Kupë, pret vendin titullar dhe më i rrezikuari është Behiratche. Deliu, Aleksi, Limaj dhe Kallaku presin vetëm vendimin e Shehit dhe mund të formojnë mesfushën romb të bardhebluve. Në sulm Xhixha dhe Hasani janë të pazëvëndësueshëm dhe nëse Shehi vendos për 3 sulmues atëherë Patrick pritet titullar në majën e sulmit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga