Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Gruda drejt rikthimit në “shtëpi”, në Shkodër bëjnë gati rinovimin edhe me një titullar

Shkruar nga NEWSPORT
Gruda drejt rikthimit në “shtëpi”, në Shkodër

Në Shkodër drejtuesit nuk kanë kohë për të humbur dhe kanë nisur me gjetjen e lojtarëve për sezonin e ardhshëm. Edhe pse pa trajner përsëri puna nuk ndalet. Te Vllaznia është drejt rikthimit Ildi gruda. Sulmuesi e mbylli aventurën e tij në Durrës dhe tashmë pritet të shkojë në “shtëpi” për të dhënë kontribut në kupat e Europës.

Gruda pëlqehet nga drejtuesit dhe shikohet si një alternativë e domosdoshme për sulmine shkodranëve. Ndërkohë përveç afrimeve që  po punojnë, po mendohet edhe për rinovimet. I pari në listë shtë portieri Bojan Zogovic, i cili me shumë gjasa do të qëndrojë në “Loro Boriçi”.

Për portierin 34-vjeçar është sezoni i 4-të si kuqeblu dhe drejtuesit janë të kënaqur me paraqitjet e tij dhe kërkojnë vazhdimësin e bashkëpunimit. Zogovic ka pranuar në parim kushtet, me kontratë ndjeshëm të përmirësuar nga ana financiare dhe pritet me të rithyer skuadra në stërvitje më 12 qershor të zyrtarizohet  gjithçka.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga