Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Goditje FATALE për EGNATIAN, Komisioni i Disiplinës u mbyll stadiumin për pjesën e mbetur të sezonit

Shkruar nga NEWSPORT
Goditje FATALE për EGNATIAN, Komisioni i Disiplinës u mbyll stadiumin

Komisioni i Disiplinës nuk është kursyer aspak në vendimet disiplinarë për javën e fundit të futbollit shqiptar. Një nga ekipet më të dëmtuara është Egnatia, të cilës i mbyllet stadiumi për pjesën e mbetur të sezonit. Veç kësaj janë dënuar edhe presidenti Demrozi me 4 ndeshje ndërsa zyrtari Klejdi Zenelaj me 6 ndeshje.

Një goditje fatale për rrogozhinasit që këtë sezon kanë qenë një nga ekipet me numrin më të lartë të tifozëve në stadium me një mesatare prej 2000 prezencash.. Një armë më pak për Egnatian që garon për një vend në Kupat e Europës teksa janë në vendin e tretë aktualisht.

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF datë 30.03.2023

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga