Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Gjykata merr vendimin zyrtar për Mason GREENWOOD, “topi” i kalon Manchester United

Shkruar nga NEWSPORT
Gjykata merr vendimin zyrtar për Mason GREENWOOD, “topi” i

Sulmuesi i Manchester United, Mason Greenwood është liruar nga të gjitha akuzat që ishin ngritur kundër tij. Ai akuzohej për përdhunim dhe sjellje të dhunshme ndaj të dahsurës së tij. Pas shqyrtimit të të gjitha materialeve doli se nuk kishte prova të mjaftueshme për të akuzuar sulmuesin e United. Investigimi kundër tij filloj në Janar 2022 dhe që nga atëherë ai nuk është stërvitur me ekipin e tij.

Megjithatë për Greenwood është caktuar një datë për gjykim më 27 Nëntor të këtij viti. Greenwood nuk ka komentuar për mediat pas rënies së akuzave ndaj tij. Më 30 Janar të vitit të kaluar ai kishte deklaruar se nuk do të luante apo stërvitej deri në një njoftim tjetër. Mbetet për t’u parë nëse 21 vjeçari do të rikthehet në klubin e Manchester United, me ekipin që tani stërvitet nga Erik Ten Hag.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga