Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Gjermania dhe Polonia favorite për të fituar ndeshjet e sotme

Shkruar nga NEWSPORT

Tre ndeshjet e sotme në grupe do të vënë përballë skuadrat e grupit C dhe D. Në orën 15 zbresin në fushë përballë njëri tjetrit Turqia me Kroacinë. Kompanitë e basteve shohin pak më shumë si favorite skuadrën turke duke e kuotuar fitoren e saj me koefiçentin 2.3, barazimin mes skuadrave me koefiçentin 3.15 dhe fitoren e Kroacisë me koefiçentin 3.35.

Për ndeshjen që do të luhet në orën 18 mes Polonisë dhe Irlandës së veriut skuadra polake shihet më e favorizuar duke e kuotuar fitoren e saj më një koefiçent të ulët 1.90, barazimi mes skuadrave ka një koefiçent 3.30 ndërsa fitorja ne irlandezëve kuotohet me koefiçentin 4.gjermania1

Krejt ndryshe paraqitet situata për Gjermaninë që do të startojë këtë Europian të dielën nën petkun e një prej favoriteve absolute për ta fituar këtë kompeticion. Fitorja ne saj ndaj Ukrainës paraqitet e sigurt nga kompanitë e basteve duke e kuotuar atë me një koefiçent të ulët 1.65, barazimin ndërmjet skuadrave me koefiçebtin 3.75 dhe një fitore e ukrainasve në letër e pamundur me koefiçentin 5.75.

Por në një kampionat Europian pavarësisht parashikimeve ku ka skuadra të dobëta po ka skuadra të forta dhe skuadra më pak të forta.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga