Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

FOTO/ Vllaznia U-21 mundet në shtëpi, Plori: Partizani ka marr goditje pas derbit, duhet ta shfrytëzojmë

Shkruar nga NEWSPORT

Vllaznia U-21 është ndeshur ditën e sotme ndaj ekipit të Kukësit U-21 në takimin e vlefshëm për Superligën U-21. Takimi u mbyll me shifrat minimale 0-1 në favor të miqve që morrën një fitore më shumë vlerë.

Rëndësi maksimale dhe vlersim të madh kanë shfaqru dhe drejtuesit e Vllanisë ku të pranishëm përgjatë gjithë takimit kanë qenë trajneri Josa dhe presidenti Alban Xhaferri.

Në përfundim të takimit ka folur Elvis Plori, trajneri i ekipi Vllaznia U-21, ku dhe ka përmendur ndeshjen e fundjavës mes Vllaznisë dhe Partizanit.

"Ndeshja? Nuk ka shumë rëndësi humbja tek kto mosha se sa loja, përsëri jam i kënaq me lojtarët por dhe me disa jo aq shumë pasi nuk treguan atë që unë doja. Ato duhet me tregu që ne mundemi që të luajmë në ekipin e parë. Problemi është në sulmi pasi kemi vetëm një lojtar tipik 9. U munduam me alternativa por kur nuk ke një pikë referimi është e vështirë.

Kampionati U-21? Kampionati do të jetë i vështirë pasi dhe Kukësi ishte përforcuar shumë dhe kishte 5 lojtar që kanë ardh nga ekipi parë, kanë marrë minuta në ekipin e parë dhe treguan që e kishin vlerësuar maksimalisht sfidën. Duhen vlersu këto moshat dhe këto lojtar të punojnë shumë dhe t’i japin këmbëve që të bindin këto drejtues. Nuk është lufta që të fitojmë trofe sepse është e lehtë merr disa lojtarë që nuk aktivizohen në ekip të parë dhe vijnë trofetë por sësht kjo ajo që kërkojmë pasi në duam të nxjerrim lojtarë për ekip të parë.

Partizani? Vllaznia ka objektiva të qarta dhe tashmë tregojmë shumë maturi në fushën e lojës. Duhet të shfrytëzojmë momentin jo të mirë të Partizanit, pasi ka tregu që mbas derbit ato marrin një goditje të madhe. Është një ndeshje që e ka emocionin brenda".

 

[caption id="attachment_661110" align="alignnone" width="466"] Mirel Josa deh Alban Xhaferri[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga