Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Uzuni “pushton” Spanjën, dopieta dhe asisti i garantojnë formacionin e javës me notën më të mirë

Shkruar nga NEWSPORT

Myrto Uzuni po kalon një formë fantastike në Spanjë teksa golat po vijnë nga java në javë. Në ndeshjen e fundit, sulmuesi kuqezi, mbylli i vetëm ndeshjen ndaj rivalëve të Sporting Gijon teksa asistoi në golin e parë dhe shënoi dy të rradhës në fitoren 5-0 të Granadas. Dopieta e dërgon numrin e golave këtë sezon në 8 nga 9 ndeshje duke dhuruar edhe 1 asist.

Me 8 gola, Uzuni mban kryesimin e renditjes së golashënuesve me 8 gola ndjekur nga Garcia me 6 dhe Stoichkov me 5. Sipas Sofascore, beratasi ka marrë notën 8.8, më e larta këtë javë duke u bërë pjesë e formacionit të javës së 10-të.

Formacioni i javës:

[caption id="attachment_662761" align="alignnone" width="300"] Uzuni ne formacionin e javes[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga