Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Performancë në rritje e Vllaznisë, vajzat kuqeblu fitojnë eksperiencë në Europë

Shkruar nga NEWSPORT

PSG dhe Vllaznia kanë zhvilluar takimin e radhës në UEFA Ëomen’s Champions League. Një sfidë e cila u mbyll me shifrat 5-0 në favor të të zotve të shtëpisë. Vllaznia e femrave po tregon forcë dhe vendosmëri në fushën e lojës, dhe pse rezultat kanë munguar, vajzat shkodrane kanë rivalizuar dënjësisht çdo kundërshtar.

Ndeshje pas ndeshje forma e tyre ka ardhur duke u rritur. Si një eksperiencë e parë në nivele të tilla Vllaznia ka fituar shumë në aspektin individual, pasi përballjet me rival si PSG, Real Madrid dhe Chelsea që ndër vite luajn në nivele të tilla, ka rritur ndjeshmë besimin dhe eksperiencën.

FOTO: 

[caption id="attachment_668669" align="alignnone" width="396"] Vlerësimet, PSG - Vllaznia[/caption]

[caption id="attachment_668670" align="alignnone" width="395"] Vlerësimet, Chelsea - Vllaznia[/caption]

[caption id="attachment_668668" align="alignnone" width="396"] Vlerësimet, Vllaznia - Real Madrid[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga