Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

FOTO/ Një nga më të preferuarit e Superiores, bëhet trajner lojtari që fitoi titullin me Kukësin

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Një nga më të preferuarit e Superiores, bëhet trajner
Nijas Lena është një nga veteranët e Superligës Shqiptare. Shqiptari nga Struga ka zhvilluar pjesën më të rëndësishme të karrierës në Shqipëri me ekipin e Flamurtarit, Kukësit dhe Teutës. Kulmin e karrierës e arriti me verilindorët ku u shpall kampion i vendit në vitin 2017. Tashmë në moshën 36  vjeçare, Lena po përgatitet për jetën pas tërheqjes nga futbolli. E ardhmja nuk do të vazhdojë të jetë rreth sportit me Lenën që sot ka marrë licensën e trajnerit nga Federata e Futbollit të Maqedonisë. Nijas Lena është pajisur me licensën UEFA A që e lejon atë të trajnojë ekipet e moshave deri në ekipet e nivelit të dytë profesionist. Postimi i Lenës në rrjetet sociale:
 
View this post on Instagram
 

A post shared by NijasLena (@nijaslena10)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga