Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ Atmosferë entuziaste, Lushnja në festë, birra dhe premio për skuadrën që siguroi Superligën

Shkruar nga NEWSPORT

Pas një sezoni të gjatë dhe të lodhshëm në Kategorinë e Parë, Lushnja ia doli me sukses të ngjitet në Superligë.

Një "biletë" për në elitë, që skuadra myzeqare e "preu" pasditen e sotme në sfidën e fundit të Grupit B, pikërisht kundër Bylisit, ekipit rival për një vend në Superligë.

Fitorja 1-0 falë golit të sulmuesit Sefa i dha të drejtën Lushnjes për ta mbyllur në vend të parë në Grupin B të Kategorisë së Parë, ndërsa festa e tifozëve në stadium është spostuar sot në rrugët e qytetit të Lushnjes.

Gjithashtu, entuziazmi dhe festa ka qenë legjitime edhe në radhët e skuadrës verdhjeshile. Futbollistët dhe stafi teknik kanë festuar këtë arritje të merituar në një nga restorantet e qytetit.

Trajneri Artan Bano u ka lejuar lojtarëve disa birra më shumë për të festuar suksesin e ngjitjes në Superligë, ndërsa atmosfera ka qenë shumë pozitive.

Gjithashtu, newsport.al mëson se presidenca e klubit të Lushnjes ka vendosur një premio të lartë për skuadrën për ngjitjen në elitën e futbollit shqiptar. Shpërblim që do t'iu kalojë lojtarëve dhe stafit teknik, ndonëse shifra nuk është bërë publike.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga