Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FOTO/ 17 vite “Tirona Fanatics”: Të parët, Të vetmit

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ 17 vite “Tirona Fanatics”: Të parët, Të vetmit

Tifogrupi i klubit të Tiranës, Tirona Fanatics feston ditën e sotme 17-vjetorin e krijimit. Që prej vitit 2006 kur ky grupim u lançua, është bërë protagoniste absolute në tribunat e stadiumeve shqiptare në mbështetje të klubit të tyre të zemrës. Rivaliteti me tifogrupet e tjera, si ai i Partizanit, i ka dhënë emocione dhe ngjyra unike futbollit shqiptar.

“Sot, Fanatics mbushin 17 vite! Plot 17 vite duke sjelle e duke prire rrymen e mentalitetin e plote ULTRAS ne Shqiptari. Fjalet jane te veshtira per tu gjetur e per te shprehur kete rrugetim unik te tifogrupit tone per gjithe kete kohe.

Me uljet e ngritjet e veta dhe me momentet e triumfit apo te zhgenjimit pertej cdo gjeje sot, ne qendrojme aty duke vazhduare duke prire ne menyre absolute tifoskenen e "varfer" Shqiptare duke qene gjithmone dhe vetem ne gare me vetveten!

17 vite shenuar me emocione nga me te ndryshmet e me te fortat, mbushur plot me histori e suksese te panumerta perkrahe ekipit me te mire ne bote! Zotohemi se gjithmone do te jemi krahe TIRONES duke kenduar e  mbeshtetur per te pa kushte e pertej gjithckaje... Sot jemi 17 vjet krenar se qenuri gjithmone dhe kudo TE PARET E TE VETMIT! TF06 , 8 Janar 2023.”-shkruan tifogrupi në rrjete sociale.

[gallery ids="675000,675001,675002,675003,675004,675005,675006"]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga