Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

FORMACIONET ZYRTARE/ DERBI i Torinos, Juventus në kërkim të kthesës, shqiptarët e nisin nga stoli

Shkruar nga NEWSPORT

Torino dhe Juventus do të përballen në sfidën e javës së 10 të Serie A. Derbi i Torinos shikon dy ekipet të vijnë jo në formën e tyre më të mirë. Juventus mes shumë mungesash dhe disfatës në Champions League do të tentojë kthesën.

Torino nuk njeh fitore prej 4 javësh në Serie A dhe një derbi është momenti që të tregojnë forcat pasi dhe bardhezinjtë janë në një moment aspak të mirë. Berisha dhe Vojvoda do ta nisin nga stoli këtë sfidë për Torinon.

Formacionet zyrtare:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga