Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

FORMACIONET E MUNDSHME/ Asllani në stol, Inzaghi dhe Simeone kanë gati 22-luftëtarët

Shkruar nga NEWSPORT
FORMACIONET E MUNDSHME/ Asllani në stol, Inzaghi dhe Simeone kanë gati

Interi do të presë në “San Siro” skuadrën e Atletico Madrid, sfidë që do të startojë në orën 21:00. Një duel “titanësh” mes italianëve dhe spanjollëve që do të përplasin “brirët’ për fitoren në fazën e 1/8-ave.

Zikaltërit janë një prej ekipeve të momentit dhe fitorja për ta do të jetë mëse e detyrueshme, ndërkohë nga krahu tjetër “djemtë” e Diego Simeones do të tentojnë të marrin rezultat në shtëpinë e italianëve.

Në këtë përballje Kristjan Asllani do të jetë në sto, me mesfushorin e kombëtares shqiptare që pret nga Inzaghi t’i besojë disa minuta në pjesën e dytë.

Inter: Sommer; Pavard, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Thuram, Martinez. Trajner: Simone Inzaghi

Atletico Madrid: Oblak; Savic, Ëitsel, Hermoso; Llorente, Barrios, De Paul, Koke, Lino; Griezmann, Depay. Trajner: Diego Simeone

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga