Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

“Forca Kosovë”, urim special i Ballkanit të Ilir Dajës para përballjes me Zvicrën

Shkruar nga NEWSPORT
“Forca Kosovë”, urim special i Ballkanit të Ilir

Kosova do të luajë sonte kundër Zvicrës, ndeshje e vlefshme për kualifikueset EURO 2024. Kjo sfidë do të zhvillohet në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Përqëndrimi është maksimal dhe tanimë është klubi i Ballkanit që i uron fat Dardanëve.

Në një postim të bërë në kanalin zyrtar të Federatës së Futbollit të Kosovës thuhet: “I urojmë fat dhe suksese kombëtares së Kosovës në futboll në ndeshjen e sotme ndaj Zvicrës. Forca Kosovë!”

Kujtojmë që Kosova ndodhet në vendin e pestë me 3 pikë, kurse Zvicra në të parin me 10 pikë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga