Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Fiorentina bën mrekullinë, Roma e Mourinhos bie për 3 minuta (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT

Janë luajtur sot 3 ndeshjet e para të  javës së 37-të në Seria A. Roma ka dështuar në sfidën deçizive për Europën ndaj Fiorentinës. Verdhekuqtë arritën të kalonin të parët në avantazh me anë të El El Shaaraëy që në minutën e 11-të duke e mbyllur pjesën e parë në avantazh.

Pjesa e dytë fillon me ritme të ulta nga të dyja skuadrat dhe kur gjithçka po shkonte drejt fundit Fiorentina i jep goditjen skuadrës së Mouhrinhos. Ishin Jovic dhe ikone që brenda 3 minutave përbysën gjthçka, përkatësisht në minuta 85-të dhe 88-të.

Nga ana tjetër Torino arriti të mposhte Spezian duke e lënë në zonën e ftohtë. Ndërsa Salernitana fitoi përballë Udinese.

Rezultatet:

[caption id="attachment_694356" align="alignnone" width="529"] Rezultatet Seria A[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga