Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Festa nuk ka mbaruar ende në Rrogozhinë, pas arritjes historike në finale, lojtari i Egnatias sjell një tjetër gëzim në skuadër

Shkruar nga NEWSPORT

Pavarësisht kohës së zymtë të këtyre ditëv të fundit, në Rrogozhinë është “diell”. Kjo sepse skuadra e qytetit ka arritur një sukses historik teks apër herë të parë do të jenë pjesë e finales së Kupës së Shqipërisë përballë Tiranës dhe do të kenë mundësinë e artë të sjellin një trofe në qytetin e vogël të tyre.

[caption id="attachment_692370" align="alignnone" width="254"] Alesandro Kacbufi[/caption]

Një atmosferë tejet pozitive që për t’ja shtuar akoma gëzimin, shkak bëhet lojtari i ekipit, Alesandro Kacbufi. Qendërmbrojtësi feston ditën e sotme ditëlindjen dhe mbush 22 vjeç. Urimet nga shokët e ekipit nuk mungojnë dhe e gjithë skuadra po vijon përgatitjet në një atmosferë të këndshme.

Kacbufi ka luajtur 23 ndeshje këtë sezon mes Kupës dhe kampionatit ndërsa Egnatia të mërkurën e 17 majit sfidon Kastriotin në transfertë në orën 15:00.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga