Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

FC Shkupi gati për rifillimin e kampionatit, skuadra “shkatërron” lituanezët

Shkruar nga NEWSPORT
FC Shkupi gati për rifillimin e kampionatit, skuadra

Skuadra e Shkupit ka marrë një fitore tjetër në përgatitjet e saj për fillimin e fazës së tretë në kampionat. Skuadra fitoi një miqësore përballë Zalgiris të Lituanisë me rezultatin 4-0.

Pjesa e parë përfundoi 3-0 ku sulmuesi Adetunji Sunday shënoi 3 gola. Në pjesën e dytë Renaldo Cephas siguroi fitoren duke shënuar golin e katërt. Ekipi tregoi një formë të mirë dhe duket që është i gatshëm për të rifilluar kampionatin.

Javën e ardhshme Shkupi do të luajë një përballje direkte me Shkëndijen në kampionatin maqedonas.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga