Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

EVA MURATI tërheq vëmendjen e mediave greke: Prezantuesja që vlen sa një gol i MESSIT

Shkruar nga NEWSPORT

Eva Murati është padiskutim një nga moderatoret më të dashura të gjithë tifozëve. Eva drejton emisionin dedikuar Champions League në Tring TV. Profesionalizmi, zgjuarsia, korrektësia dhe bukuria janë “armët” e saj.

Çdo herë që rikthehet “magjia” e Champions League, rikthehet edhe Murati që ka arritur më së miri të bëjë punën e saj duke marrë kështu edhe vëmendjen e të gjithë sportashësve.

Por jo vetëm atyre shqiptar, pasi për të tashmë ka nisur të flitet edhe në Greqi. Media prestigjioze greke “Parapolitika.gr” i ka kushtuar një artikull mjaft interesant bukuroshes nga Elbasani.

“Prezantuesja që vlen sa një gol I Messit”, kështu hapet artikukli i medias greke kushtuar bukuroshes shqiptare. Brenda artikulit flitet gjithashtu edhe për biografinë e Evës.

“Eva Murati që nga viti 2017 e në vazhdim prezanton emisionin Champions League në Tring TV . Një mbështetëse e Juventusit, që luan në Europa League , ajo është relativisht indiferente se kush do ta fitojë trofeun me veshë të mëdhenj.

E lindur në vitin 1995 në Elbasan, ajo është diplomuar në Fakultetin Juridik në Tiranë. Ajo ishte e teta në një konkurs bukurie, ndërsa prindërit e saj janë gjithashtu të shkolluar dhe me karrierë. Babai i saj është mjek dhe nëna është inxhiniere. Eva flet italisht, anglisht, spanjisht dhe pak frengjisht”, shkruhet në artikull.

[caption id="attachment_681651" align="alignnone" width="300"] Eva Murati ne artikullin e Parapolitiko.gr[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga