Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

“Viktimë” e Jasir Asanit në grupe, Çekia e pëson para EURO 2024

Shkruar nga NEWSPORT
“Viktimë” e Jasir Asanit në grupe, Çekia e
Çeki - Shqipëri

Një ngjarje sa e veçantë por edhe për të ardhur keq ka ndodhur në përfaqësuesen e futbollit të Republikës Çeke, një nga “viktimat” e Jasir Asanit në grupet e kualifikueseve të Europianit. Mesfushori Michal Sadilek është përfishrë në një dëmtim.

Gjatë përgatitjeve për Euro 2024 në grumbullim me pjesën tjetër të skuadrës, Sadilek u rrëzua teksa po bënte ushtrimin e biçikletës. Kjo i solli një plagë në këmbë, duke bërë që lojtari të largohet nga grumbullimi dhe të humbasë Europianin.

Lajmin e ka dhënë vetë Federata Çeke e Futbollit me anë të një njoftimi në faqen zyrtare.

“Michal Sadílek, i cili u lëndua të shtunën, nuk do të jetë pjesë e UEFA EURO 2024 me kombëtaren çeke të futbollit. Michael, të urojmë shërim të shpejtë”, shkruan Federata Çeke e Futbollit.

 

 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga