Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Ukraina bën mrekullinë, fiton me përmbysje dhe rikthen shpresat e kualifikimit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ukraina bën mrekullinë, fiton me përmbysje dhe rikthen
 

Ukraina ka fituar 1 me 2 përballë Sllovakisë. Gjithçka erdhi me përmbysje në pjesën e dytë, teksa të parën e mbyllën në avantazh sllovakët me golin e Schranz.

Në të dytën ukrainasit reflektuan. Ishte Shaparenko që barazoi me golin e minutës së 54’, teksa Yaremchuk vulosi gjithçka.

Tashmw ukrainasit janw kthyer nw garw pwr kualifikimin. Me 3 pikw ndodhen nw vendin e dytw. Në anën tjetër Rumania kryeson me po kaq pikë, pasi ka avantazh më të mirë. Sllovakia po ashtu numëron 3 pikë, por qëndron pas Ukrainës.

Vetëm Belgjika nuk ka asnjë pikë të grumbulluar. Ndeshjen e radhës e luajnë kundër Rumanisë në grupin E.

Goli i Sllovakisë:

Golat e përmbysjes nga Ukraina: 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga