Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Trajnerët shuajnë dilemat, formacionet zyrtare Rumani - Ukrainë

Shkruar nga NEWSPORT
Trajnerët shuajnë dilemat, formacionet zyrtare Rumani - Ukrainë
Rumania - Ukraina

Në “Allianz Arena” do të luhet një takim mjaft interesant në orën 15:00. Rumania do të sfidohet me Ukrainën, ku të dyja kombëtaret luftojnë pëer 3 pikët.

Të dy trajnerët kanë bërë publike formacionet zyrtare dhe kanë zgjedhur 22-lojtarët me të cilët do të zbresin në fushën e  lojës.

Formacionet zyrtare:

Rumania: Nita, Ratiu, Dragusi, Burca, Bancu, Marin, Man, Marin, Stanciu, Acoman, Dragus. Trajner: Edward Iordanescu

Ukraina: Lunin, Zinchenko, Matviienko, Zabarnyi, Konoplya, Shaparenko, Stepanenko, Mudryk, Sudakov, Tsygankov, Dovbyk. Trajner: Sergiy Rebrov

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga