Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Spanja në pritje, Hollanda dhe Anglia zbresin në fushë për biletën e fundit të finales

Shkruar nga NEWSPORT
Spanja në pritje, Hollanda dhe Anglia zbresin në fushë për
Hollandë - Angli

Hollanda dhe Anglia do të përballen mbrëmjen e sotme për të luajtur gjysmëfinalen e dytë të Euro 2024. Sfida që do të zhvillohet në stadiumin “Signal Iduna Park” në Dortmund, do të startojë në orën 21:00.

Si “Tulipanët”, ashtu edhe “3 Luanët” do të futen në fushë vetëm për 1 qëllim, fitoren. Një supersfidë që pritet të sjellë emocione të mëdha, ashtu si gjysmëfinalja e parë Spanjë – Francë.

Kujtojmë që fituesi i ndeshjes së sotme do të përballet në finalen e madhe të Berlinit kundër Spanjës. Këta të fundit mposhtën 2-1 Francën me golat e  Yamal dhe Dani Olmo.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga