Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Shtanget Polonia, Robert Lewandowski dëmtohet rëndë në stërvitje

Shkruar nga NEWSPORT
Shtanget Polonia, Robert Lewandowski dëmtohet rëndë në
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski ka pësuar një dëmtim në stërvitje teksa ka këputur bicepsin femoral dhe do të mungojë në ndeshjen e parë përballë Hollandës në Euro 2024. Në Poloni raportohet se po bëjnë gjithçka është e mundur që kapiteni i tyre të jetë i gatshëm në ndeshjen e dytë e në vazhdim.

Një goditje e rëndë për polakët të cilët jo vetëm që po kalojnë një periudhë të vështirë rezultatesh, por po ndëshkohen edhe nga dëmtimet e titullarëve.

Para sulmuesit të Barcelonës ishte një tjetër bomber, Arkadiusz Milik i Juventus që u dëmtua poashtu dhe rrezikon të mbetet jashtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga