Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Shqipëria zjarr para Europianit, UEFA “paralajmëron” Italinë

Shkruar nga NEWSPORT
Shqipëria zjarr para Europianit, UEFA “paralajmëron”
 

Kombëtarja do të përballet me Italinë pas 3 ditëve. Sfida që luhet në Dortmund prej orës 21:00 do të jetë e para për të dyja përfaqësueset në Euro 2024.

UEFA ka ndarë së fundmi disa foto nga futbollistët e Kombëtares. Asani, Bajrami, Hysaj, Asllani, Gjimshiti, Manaj, Broja, Daku, Strakosha dhe Laçi janë lojtarët e përzgjedhur.

Këtë postim, UEFA e shoqëron me “emojin” e zjarrit. Dhe pse Shqipëria shihet si surprizë në Europian, djemtë e drejtuar nga Sylvinho kanë besimin se nuk janë vetëm për shëtitje në Gjermani.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga