Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

VIDEO/ Spektakël mes 4 golave, Zvicra i ngjitet nga mbrapa Gjermanisë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Spektakël mes 4 golave, Zvicra i ngjitet nga mbrapa Gjermanisë
 

Hungari 1-3 Zvicër (Duah 12', Aebischer 45')

Zvicra ka fituar 1 me 3 sfidën e parë në grup kundër Hungarisë. Të dyja golat për zvicerianët u shënuan në pjesën e parë, konkretisht në minutën e 12’ dhe 45’.

Në anën tjetër Hungaria rihapi sfidën me golin e minutës 66’, megjithatë Zvicra vulosi fitoren me golin e tretë në fund. Kështu morën 3 pikë në kuadër të grupit A.

Në të njëjtin grup ndodhen dhe Gjermania me Skocinë. Kujtojmë se dje gjermanët morën 3 pikë me fitoren 5 me 1 ndaj skocezëve.

Euro 2024: Grupet
Grupi A: Ndeshja I
Stadiumi:
 RheinEnergie Stadion

Formacionet zyrtare:

Hungari: Gulacsi; Lang, Orban, Szalai; Fiola, Nagy, Schafer, Kerkez; Sallai, Szoboszlai; Varga. Trajner: Marco Rossi
Zvicra: Sommer; Akanji, Schar, Roriguez; Widmer, Freuler, Xhaka, Aebischer; Ndoye, Vargas; Duah. Trajner: Marco Rossi

Komenti minutë pas minute:

66' Varga shënon për Hungarinë dhe rihap sfidën me Zvicrën.

46' Nis pjesa e dytë.

45+2'- Mbyllet pjesa e parë. Zvicra kryeson 2-0 ndaj Hungarisë.
45'- Zvicra shënon golin e dytë. Aebischer realizon një Supergol.

Goli i Aebischer

35'- Hungarezet tentojne te dalin para, por "helvetet" jane te kujdeshem.
20'- Zvicra provon serish, por lojtaret nuk jane te sakte.
14'- Zvicra kalon ne avantazh., Duah mposht portierin hungarez. 

Goli i Duah

1’- Starton sfida mes Hungarisë dhe Zvicrës, Granit Xhaka kërkon fitoren.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga