Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

LISTA/ Shqipëria 'fërkon duart', Italia publikon lojtarët e grumbulluar për EURO 2024

Shkruar nga NEWSPORT
LISTA/ Shqipëria 'fërkon duart', Italia publikon
Italia

Përfaqësuesja e Italisë ka bërë publike lojtarët e grumbulluar nga trajneri Luciano Spalletti për ndeshjet që do të luajnë në Euro 2024.

Në ekip nuk mungojnë yjet si Donnarumma, Bastoni, Dimarco apo Barella, por nuk është ndonjë skuadër siç jemi mësuar të shohim Italinë. Spalleti u ka besuar shumë lojtarëve të rinj si Calafiori, Buongiorno, Bellanova, Cambiaso, Retegui, Fagioli, Folorunsho, Orsolini dhe Ricci, të cilët nuk janë emra shumë të njohur për futbollin europian.

Një listë që e gëzon sadopak Shqipërinë, duke parë që lojtarët e ftuar nga Luciano Spalletti nuk janë të gjithë të një niveli të klasit botëror.

Kujtojmë që italianët janë në grup së bashku me Kombëtaren e Shqipërisë, Spanjën dhe Kroacinë.

Më poshtë do të njiheni me listën e lojtarëve të grumbulluar nga Italia, e cila përbehet nga 30 lojtarë, por trajneri Spalletti duhet të largojë 4 deri në fillim të Europianit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nazionale Italiana di Calcio (@azzurri)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga