Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Shqipëria 'dridhet', Kroacia bën publike listën e lojtarëve të grumbulluar për EURO 2024

Shkruar nga NEWSPORT
Shqipëria 'dridhet', Kroacia bën publike listën e
Kroacia

Kroacia pa bërë publike listën e lojtarëve që ka grumbulluar për Euro 2024. Trajneri ka ftuar në ekip 26 lojtarë, por disa të tjerë janë edhe në pritje duke shpresuar për një festë.

Kujtojmë që ekipi ballkanas do të jetë një nga kundërshtarët e Shqipërisë në grupet e Europianit, së bashku me Spanjën dhe Italinë.

Në këtë listë nuk kishin si të mungonin yjet, duke filluar nga Josko Gvardiol i Manchester City-t dhe Josip Stanisic i Leverkusen, e deri te lojtarët e klasit botërorë siç janë, Kovacic, Luka Modric, Brozovic, Perisic dhe Kramaric.

Më poshtë do të njiheni me listën e plotë të lojtarëve të përfaqësueses kroate të grumbulluar për Euro 2024.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Hrvatski nogometni savez (@hns_cff)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga