Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

Kërkohet fitorja, formacionet zyrtare Sllovaki – Ukrainë

Shkruar nga NEWSPORT
Kërkohet fitorja, formacionet zyrtare Sllovaki – Ukrainë
Sllovaki - Ukraine

Sllovakia dhe Ukraina do të luftojnë mes tyre në orën 15:00. Duel ky që do të zhvillohet në “Merkur Spiel-Arena” të Dusseldorfit.

Si ukrainasit ashtu edhe sllovakët do të hyjnë në fushë vetmë për fitoren, e cila do t;i afronte më shumë me kualifikimin për në fazën tjetër. Trajnerët e të dyja ekipeve kanë publikuar formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Sllovakia: Dubravka, Bozenik, Duda, Hancko, Haraslin, Kucka, Labotka, Pekarik, Schranz, Skriniar, Vavro.

Ukraina: Trubin; Zinchenko, Matviyenko, Zabarnyi, Tymchyk; Brazhko, Shaparenko, Sudakov; Mudryk, Dobvyk, Yarmolenko.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga