Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

FOTO/ Nedim Barjami shkroi historinë, UEFA zgjedh formacionin më të mirë të ndeshjeve të para në Euro 2024

Shkruar nga NEWSPORT
FOTO/ Nedim Barjami shkroi historinë, UEFA zgjedh formacionin më
Bastoni - Bajrami

Euro 2024 ka mbyllur ndeshjet e para, ndërsa ditën e sotme do të nisin edhe sfidat e dyta në grupe. UEFA pas thuajse 1 jave me ndeshje intensive dhe mjaft spektakolare ka zgjedhur formacionin më të mirë.

Nedim Bajrami që shënoi golin më të shpejtë në historinë e Europianëve nuk ka mundur të jetë pjesë e 11-tëshes. Pavarësisht se realizoi pas 23 sekondash duke vendosur rekord, kjo nuk ka ndikuar të jetë mes më të mirëve.

FOTO/ Nedim Barjami shkroi historinë, UEFA zgjedh formacionin më
Formacioni i ndeshjeve të para në Euro 2024:


Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga