Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EURO 2024

EURO 2024/ Polonia likudion Moldavinë në pjesën e parë, Portugalia nuk di të shënojë, një ndeshje ndërpritet në Minutën e 12-të (REZULTATET)

Shkruar nga NEWSPORT

Janë Mbyllur pjesët e para në 11 ndeshjet e radhës për kualifikueset e EURO 2024. Polonia ka likuiduar Moldavinë në pjesën e parë falë kapitenit Leëandoëski dhe Milik. Me këtë rezultat Polonia ngjitet përkohësisht në kuotën e 6 pikëve2 më shumë se Shqipëria që po barazon 1-1 ndaj Ishujve Faroe.

Ndërsa nga ana tjetër Lukaku merr përdore Belgjinë. Sulmuesi gjen dy herë rrugën e rrjetës brenda 3 minutave. Kurse Portugalia nuk di të shënojë përballë Islandës duke e mbyllur pjesën e parë me rrjeta të pa prekura.

Vlen të theksohet fakti se Luksemburgu deri më tani ka surprizuar Bosnjen teksa po fiton me shifraty 0-1 në fushën e kësaj të fundit. Mbi të tjera ndeshja mes Skocisë dhe Gjeorgjisë ndërpritet në minutën e 12-të nga reshjet e dendura të shiut.

[caption id="attachment_697545" align="alignnone" width="673"]Rezultatet Rezultatet[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga