Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Erzeni synon rikthimin te fitorja, një mungesë ndaj Partizanit

Shkruar nga NEWSPORT
Erzeni synon rikthimin te fitorja, një mungesë ndaj Partizanit

Erzeni do të presë Partizanin në “Egnatia Arena”, takim që do të luhet ditën e dielë në orën 14:00. Një duel mjaft i rëndësishëm për shijakasit që kërkojnë pikët e mbijetesës.

Vendasit ndaj kryeqyretesasve do të synojnë rikthimin te fitorja në kampionat për të hedhur prapa krahëve edhe momentin jo të mirë që skuadra po kalon javët e fundit. Nuk do të jetë aspak e lehtë për shijakasit që në këtë takim do të kenë edhe mungesa.

Alfred Deliallisi do të vuajë mungesën e Ante Osmanllarit. Ky i fundit u ndëshkua me karton të verdhë në duelin me Teutën. Në këtë mëyrë mbrotjësi ka plotësuar numrin 4-të të kartonëve të verdhë dhe do të jetë i pezulluar për takimin ndaj Partizanit, me Delialisin që pritet ta zëvndësojë me Bekim Maliqin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga