Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Erzeni bëhet “top” para TIRANËS, rikthime të rëndësishme për Xhevahir KAPLLANIN

Shkruar nga NEWSPORT
Erzeni bëhet “top” para TIRANËS, rikthime të

Tirana dhe Erzeni do të përballen mes tyre në kuadër të javës së 27-të të Abissnet Superiore, sfidë kjo që do të startojë në orën 18:00 në “Elbasan Arena”. Kjo sfidë për shijakasit është shumë e rëndësisshme dhe Xhevahir Kapllani i ka dhënë vëmendjen e duhur, pasi përballë do të ketë kampionët aktualë.

Futbollistët shijakas kanë marrë edhe direktivat e fundit përpara këtij dueli, tkesa për Kapllanin ka edhe rikthime të rëndësishme në skuadër. Krasniqi, Kadriu, Enk dhe Leao do të jenë të gatshëm për trajnerin ndaj kryeqytetasve duke “forcuar” kështu skuadrën para këtij takimi.

Ndërkohë nuk ia kanë dalë dot të rikuperohen në kohë, Sadiki dhe Asani, të cilët do të mungojnë edhe në këtë sfidë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga