Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

EKSKLUZIVE/ Bëjnë mes tyre llogaritë për çerekfinalen e parë, një shkodran gjykon në Kukësi - Partizani

Shkruar nga NEWSPORT
EKSKLUZIVE/ Bëjnë mes tyre llogaritë për çerekfinalen

Kukësi dhe Partizani do të sfidohen mes tyre në “Kukës Arena” duke nisur që nga ora 13:30. Mes tyre do të bëjnë llogaritë e çerekfinale së parë të Kupës së Shqipërisë.

Verilindorët shikojnë te Kupa shpëtimin e këtij sezoni, teksa Bledar Devolli do të kërkojë fitoren në debutim te skuadra kuksiane. Ndërkohë nga ana tjetër te demat situata është në ndryshe dhe të kuqtë duken favoritë për të triumfuar në këtë përballje.

Një ndeshje që pritet të jetë e luftuar, teksa janë mësuar edhe gjyqtarët e këtij dueli. “Newsport.al” mëson EKSKLUZIVISHT edhe emrat e tyre, ku kryesor do të jetë Indrit Myrtja.

Emrat e arbitrave:

Arbitër kryesorë: Indrit Myrtja

Asistent 1: Elvis Gjoka

Asistent 2: Mario Shazivari

Arbitër i 4-të: Adrian Beqiraj

VAR: Olsion Yzeiraj

AVAR: Xhuljo Mani

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga