Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

E papritur në Formula 1, Leclerc dhe Hamilton përjashtohen nga Çmimi i Madh i Amerikës

Shkruar nga NEWSPORT
E papritur në Formula 1, Leclerc dhe Hamilton përjashtohen nga

E papritur është lajmi i përjashtimit të dy pilotëve të njohur nga Çmimi i Madh i Amerikës.  Leëis Hamilton dhe Charles Leclerc janë skualifikuar menjëherë në garën e zhvilluar në pistën Austin.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë Formula 1, teksa u bën të ditur dy pilotëve që u janë hequr pikët nga komisioni i garës për shkak të parregullsive të makinave të tyre. Hamilton u rendit i dyti, ndërsa Leclerc i gjashti.

Pas përjashtimit të dy pilotët kanë humbur pozicionet e tyre dhe çdo pikë tjetër të fituar nga kjo garë. Max Verstappen u rendit i pari, pas tij Lando Norris dhe në vendin e 3-të u rendit Carlos Sainz.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga