Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

E KRYER/ Napoli nuk humbet kohë dhe nënshkruan me trajnerin e ri

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ Napoli nuk humbet kohë dhe nënshkruan me trajnerin e ri

Napoli u shpallë kampione e Italisë pas 33 vitesh por kjo nuk mjaftojë që Luciano Spalletti të vazhdonte në krye të pankinës. Ku menjëherë pas ndeshjes së fundit De Laurentis dhe Spalleti ndanë rrugët mes tyre.

Gjatë kësaj periudhe napoletanët ishin në kërkim të një trajneri por ende nuk kishin arritur të gjenin të duhurin. Gjatë ditës së sotme u fol për një kalim të mundshëm të teknikut të PSG-s, Christophe Galtier.

Por sipas asaj që raporton gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Napoli ka nënshkruar një kontratë me Rudi Garcia. Garcia do të zëvëndësoj me efekt të menjëhershëm Spallettin dhe doo të marrë drejtimin e napoletanëve për sezonin e ardhshëm.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga