Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E KRYER/ E papritur nga Kombëtarja U19, Bledi Shkëmbi merr rolin e trajnerit

Shkruar nga NEWSPORT
E KRYER/ E papritur nga Kombëtarja U19, Bledi Shkëmbi merr rolin e

Kombëtarja U19 nuk e ka nisur aspak mirë fazën kualifikuese të Europianit, me ekipin kuqezi që në 3 ndeshjet e para ka marrë 3 humbje. Teksa kthesa mendohet të bëhet me ndryshime, të cilat fillojnë nga trajneri.

Ervin Bulku nuk do të jetë më trajner i Shqipërisë U19 dhe sipas “RTSHsport”, ai i cili do të marrë në dorë ekipin do të jetë Bledi Shkëmbi. Ish-lojtari i Skënderbeut pritet të jetë “timonieri” i ri i kuqezinjve të talentuar, me zyrtarizimin që pritet të bëhet shumë shpejt.

Për Shkëmbin kjo nuk do të jetë aventura e parë si trajner. 44-vjeçari më parë ka drejtuar ekipe si Liria dhe Ballkani në Kosovë, por edhe Teutën dhe Dinamon në Shqipëri.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga