Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

E KRYER/ DINAMO gjen fantazist në Brazil, 24 vjeçari firmos me Blutë

Shkruar nga NEWSPORT

Dinamo pritet të prezantojë Jose Denisson Silva dos Santos. Fantazist ka zgjidhur gjithçka me Drenicën në Kosovë, duke dalë lojtar i lirë. 24 vjeçari ka mbërritur në kryeqytet dhe ka hedhur firmën te Dinamo, me palët që kishin gjetur akordin ditë më parë, teksa pengesë për këtë lëvizje ishte bërë klubi i Superligës së Kosovës.

Newsport.al mëson se Drenica nuk i jepte lejen e kalimit lojtarit, ndërsa ky i fundit e ka paditur klubin për pagat e padhëna. Duket se ky fakt ka stepur drenicakët, duke e lënë të lirë lojtarin. Tanimë për Dinamon shtohet një tjetër fantazist, me Shkëmbin që ka një alternativë më shumë në fazën e avancuar.

Dennison më parë ka luajtur me Itabiana në Brazil, ndërsa përpara se të kalonte te Drenica në janarin e 2019, ka qenë pjesë e Bragës B në Portugali. Në dy sezone me Drenicën, braziliani ka qenë ndër lojtarët më të mirë në Kosovë.

Jose Denisson Silva dos Santos (d)
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga