Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dy gjyqtarë të FIFA-s për ndeshjet e Superiores, në Ballsh gjykon një laçian

Shkruar nga NEWSPORT
Dy gjyqtarë të FIFA-s për ndeshjet e Superiores, në Ballsh
Sot do të luhen ndeshjet e radhës të Kategorisë Superiore të vlefshme për javën e tetë të saj. 3 takime të rëndësishme që do të vendosin verdiktet e tyre pas 90 minutave. Sektori i Arbitrimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka zgjedhur dhe gjyqtarët që do të ndajnë drejtësi në këto sfida. Në Ballsh, do të gjykojë Klodian Prenga, kurse në Laç është përzgjedhur Juxhin Xhaja. Një tjetër stemë e FIFA-s do të vendosë drejtësi në Elbasan, në ndeshjen e Partizanit me Kastriotin. Për këtë takim, është caktuar Eldorian Hamiti që do të asistohet nga Ilir Tartaraj dhe Orest Grabova. Më poshtë njihuni me të gjithë gjyqtarët e thirrur në “apel” për 3 ndeshjet e sotme të Superiores  

BYLIS – TIRANA, ora 15:00

Arbitër kryesor – Klodjan Prenga (Laç) Asistent i parë – Ridiger Çokaj (Lezhë) Asistent i dytë – Elvis Gjoka (Lezhë) Arbitër i katërt – Erjon Bastari (Tiranë) VAR – Kreshnik Bajramaj (Tiranë) AVAR – Albert Doda (Tiranë)

 

LAÇI – VLLAZNIA, ora 15:00

Arbitër kryesor – Juxhin Xhaja (Tiranë) Asistent i parë – Denis Rexha (Tiranë) Asistent i dytë – Arbër Zalla (Tiranë) Arbitër i katërt – Daniel Vrapi (Tiranë) VAR – Klodian Shahini (Durrës) AVAR – Nertil Bregasi (Tiranë)

 

PARTIZANI – KASTRIOTI, ora 17:45

Arbitër kryesor – Eldorjan Hamiti (Lezhë) Asistent i parë – Ilir Tartaraj (Fier) Asistent i dytë – Orgest Grabova (Fier) Arbitër i katërt – Blerim Ziri (Fushë-Krujë) VAR – Andi Koçi (Durrës) AVAR – Emanuela Rusta (Elbasan)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga