Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dy derbi shqiptarësh në Maqedoni, Shkupi mposht Shpëtim Duron, Gostivari barazon mes spektaklit me Shkëndijen

Shkruar nga NEWSPORT
Dy derbi shqiptarësh në Maqedoni, Shkupi mposht Shpëtim Duron,

Janë luajtur ditën e sotme ndeshjes e javës së 9-të Ligës së Parë në Maqedoninë e Veriut. Një javë interesante që na solli dy derbi shqiptarësh.

Shkupi fitoi përballë Strugës së Shpëtim Duros me rezultatin e pastër 2-0, duke marrë kështu një 3 pikësh mjaft të rëndësishëm përballë një kundërshtari që lufton për titullin kampion. Golat për shkupjanët u shënuan nga Queven dhe Vosha. Me këtë fitore Shkupi mban vendin e parë me 18 pikë, ndërsa Struga mbetet në vendin e 4-të me 15 pikë.

Në derbin tjetër të shqiptarëve, në ndeshjen midis Gostivarit dhe Shkëndijes, gjithçka u mbyll në barazim. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-2 dhe kështu ekipet ndahen në ‘paqe’ me nga 1 pikë. Golat për Gostivarin u shënuan nga Antiemëen dhe Potuk, ndërsa për kuqeznijtë shënuan Totre dhe Cake. Me këtë barazim Shkëndija mbetet në vendin e 2-të me 17 pikë, por me një ndeshje më pak se Shkupi i vendit të parë, teksa Gostivari në vendin e parafundit me vetëm 7 pikë.

NDESHJET E TJERA TË KAMPIONATIT MAQEDONAS:

Bregalnica Stip 0-0 Vardar

Rabotnicki 1-0 Tikves

Sileks 4-2 Voska Sport

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga