Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Dushan VLAHOVIC larg “Allianz Stadium”, drejtuesit pikasin objetivin e Real MADRID

Shkruar nga NEWSPORT

Dushan Vlahovic duket se po luan ndeshjet e fundit me Juventusit. Sulmuesi serb po mendon largimin nga “Allianz Stadium” gjatë merkatos së verës.

Nëse “Zonja e Vjetër” nuk arrin të kualifikohet në Champions League, me shumë gjasa Vlahovic do të ndajë rrugët me bardhezinjtë, pasi lojtari kërkon të jetë protagonist në një komepticion të tillë.

Sipas “Corriere dello Sport”  drejtuesit nuk po rrinë duar kryq dhe kanë menduar edhe për zëvendësuesin e tij. Bëhet fjalë për yllin e Atalantës, Rasmus Hajlund.

“Zonja e Vjetër” nuk do ta ketë aspak të lehtë për të siguruar shërbimet e tij, pasi 20-vjeçari është në radarët e Real Madrid. Në 19 ndeshje me bergamaskët këtë sezon, Hojlund ka shënuar 6 gola dhe ka dhënë edhe dy asiste.

[caption id="attachment_682118" align="alignnone" width="300"] Rasmus Hajlund me fanelen e Atantes[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga