Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Duele dhe përballje intersante në javën e 14-të, 6 ekipet e kreut sfidojnë skuadrat më të “dobëta” (AXHENDA)

Shkruar nga NEWSPORT

Kategoria e Parë përfundoi javën e 13-të dhe menjëherë skuadrat kanë kthyer vëmendjen te ndeshjet e ardshme. Java e 14-të do të luhet e gjitha ditën e shtunë, teksa ekipet do të synojnë 3 pikët.

5 ndeshje do të luhen në orën 13:00, teksa duele mjaft interesante janë në program. 6 ekipet që renditen në pjesën e sipërme të tabelës do të duelojnë me skuadrat që ndodhen në pjesën e poshte të klasifikimit.

Në këtë mënyrë Apolonia do të udhëtojë në transfertë për të dueluar me Besën e Kavajës, ndërkohë Burreli do të presë Vorën. Interesant do të jetë sfida mes Flamurtarit dhe Kastrioti që do të luhet në Vlorë.

Një tjetër përballje do të jetë mes Korabit dhe Luzit si dhe Tomori me Bylisin. Takimi i fundit i kësaj jave do të jetë mes Elbasanit dhe Lushnjes që do të luhet në “Elbasan Arena” duke nisur që nga ora 17:00.

[caption id="attachment_714013" align="alignnone" width="688"]Ndeshjet e javes se 14-te ne Kategorine e Pare Ndeshjet e javes se 14-te ne Kategorine e Pare[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga