Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Drejtuesit vënë “veton”, Manchester UNITED dënon Mason Greenwood

Shkruar nga NEWSPORT
Drejtuesit vënë “veton”, Manchester UNITED dënon

Manchester United i ka bërë me dijie Mason Greenwood se nuk do të rikthehet në stërvitje me klubin deri në sezonin e ardhshëm.

Sulmuesi i ri anglez u pezullua nga klubi në janar të vitit të kaluar pas akuzave për tentativë përdhunimi dhe sulmi, por këto akuza u hoqën muajin e kaluar.

Greenëood është ende nën kontratë me Manchester United, por klubi ka nisur një hetim të brendshëm për incidentin përpara se të vendosë për të ardhmen e tij.

Sipas “Sportsmail”, drejtuesit kanë zhvilluar bisedime me Greenwood dhe lojtari ka shprehur dëshirën e tij për t'u rikthyer në fushë. 21-vjeçarit më pas iu tha se ai nuk do të jetë në gjendje të kthehet në stërvitje deri në vitin e ardhshëm.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga