Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Drejtori i KUKËSIT i thur elozhe Enea Jorgjit: Më i miri në Shqipëri, meriton finalen e Europa League

Shkruar nga NEWSPORT

Enea Jorgji vendosi drejtësinë në mbrëmjen e djeshme në sfidën e Conference League mes Fiorentinës dhe Sivasspor në Artemio Francchi. Gjyqtari shqiptar kishte shumë punë për të bërë teksa nxorri nga xhepi edhe kartonin e kuq për turqit në fund të takimit.

Në një postim të Neësport.al për performancën e Jorgjit, drejtori i Kuësit, Naim Halili ka komentuar duke dhënë opinionin e tij për arbitrin elbasanas.

“Kur dëshiron të arbitroj ky, e qan këtë prefesion. Ky meriton të gjykoj një finale të Europa League minimumi, kurse në Shqipëri bën gabime nga mos përqëndrimi dhe kjo e ka penalizuar pak por mbetet më i miri, gjithmonë pas Sokol Jarecit.”-shkruan Halili.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga