Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Dolën të të dëmtuar nga loja, mësohet gjendja e dyshes BARELLA – CALHANOGLU

Shkruar nga NEWSPORT
Dolën të të dëmtuar nga loja, mësohet gjendja e dyshes

Barella dhe Calhanoglu dolën të dy të dëmtuar nga fusha e lojës në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë ndaj Juventusit. Dyshja e mesfushës shqetësoi pa masë trajnerin, Simone Inzaghi.

Por tashmë është mësuar edhe gjendja e tyre. Pas vizitave të bëra me lojtarët, stafi mjekësorë ka theksuar se nuk ka asgjë shqetësuese pë dyshen, pasi kanë ndjerë vetëm një lodhje muskulore, për shkak të ndeshjeve të shumta që kanë luajtur.

Në këto kushte Barella dhe Calhanoglu zhvilluar normalisht ditën e sotme stërvitje me pjesën tjetër të grupit, duke i risjellë “buzëqeshjen” Inzaghit përpara ndeshjeve mjaft të rëndësishme sin ë kampionët ashtu edhe në Champions League.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga