Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

ARKIVA

Dinamo i druhet krizës lushnjare, Nevil DEDE "skicon" titullarët

Shkruar nga NEWSPORT
Dinamo i druhet krizës lushnjare, Nevil DEDE "skicon"

Dinamo do të përballet me Lushnjën në javën e 11-të të Kategorisë së Parë. Takimi do të luhet në “Selman Stërmasi” duke nisur që nga ora 12:30 dhe është mjaft i rëndësishëm për blutë e kryeqytetit.

Lushnjarët vijnë pas 7 javësh me rezukltate negative dhe ditën e sotme do të kërkojnë fitoren për ta rinisur siç duhet edhe kampionatin, pasi aktualisht e shikojnë veten të renditur në vendin e 12-të me vetëm 9 pikë.

Dinamo dhe Lushnja vihen përballë njëra-tjetrës pas 6 vitesh, ku takimi i fudnit mes tyre përkon me 11 dhejtorin e 2016, kur blutë do të humbisnin në “Pezë-Heklmas” me shifrat 1-0.

Formacionet e mundshme:

Dinamo: Simoni, Detaj, Dikson, Samake, Allmuça, Daja, Smaçi, Vokrri, Prodani, Denisson, T.Marku. Trajner: Nevil Dede

Lushnja: M.Kaloshi, Magani, Daci, Basha, Meta, Ziaj, Alushi, Haxhiu, Mehmeti, Canka, Pepa. Trajner: Blerim Hasalla.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga